Łóżka – najważniejsze meble w sypialni

W sypialni, a może nawet w całym domu, najważniejszym meblem jest z pewnością łóżko. W łóżku bowiem spędzamy największą ilość czasu i to dzięki niemu wysypiamy się, relaksujemy i regenerujemy  swoje siły. Dlatego właśnie co do łóżka mamy bardzo duże wymagania.

Chodzi o to, żeby meble drewniane – łóżka – posiadały najwyższe parametry jakości, były zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, a co za tym idzie, żeby charakteryzowały się najwyższym komfortem użytkowania. Oferta łóżek drewnianych jest bardzo szeroka i różnorodna  w zależności od wzornictwa i zastosowania. Podstawowym typem łóżka jest łóżko klasyczne, których kształty, ergonomia i wzornictwo najbardziej odpowiada przyjętym normom. Wysokość ramy łóżek klasycznych idealnie odpowiada standardom ergonomicznym, co maksymalnie ułatwia codzienne, poranne wstawanie.

Natomiast zagłówek sięga wysoko i jest pochylony do tyłu, co umożliwia wygodny, wieczorny relaks przy ulubionej książce. Łóżka klasyczne jako typowe meble drewniane posiadają masywną konstrukcję, mają też jednolity zagłówek, dzięki temu montaż jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. W ofercie są łóżka z pojemnikami na pościel, które pozwalają zaoszczędzić miejsce, co jest istotne zwłaszcza w niewielkich sypialniach.