Stół – najważniejszy mebel kuchenny

Stół to najważniejszy mebel w kuchni. Służy do przyrządzania i spożywania posiłków. Na rynku dostępnych jest wiele modeli stołów ze względu na kształt, tworzywo, i. in. Najbardziej popularne są stoły o kształcie kwadratu czy prostokąta. Wybierane są także stoły okrągłe.

Jeżeli chodzi o tworzywo, kuchnia jest miejscem, w którym królują stoły drewniane. Raczej nikt nie zakupi sobie, jako mebla kuchennego stołu ze szkła, który przeznaczony jest do pokoju dziennego. Przyjemnie jest, gdy kuchnia jest większym pomieszczeniem, i tym samym można sobie pozwolić na większy stół, na który zmieszczą się wszystkie potrawy i talerze dużej rodziny. Kuchnia jest miejscem, w którym spędza się wiele czasu, dlatego miejsce to powinno być szczególnie komfortowo umeblowane. Przy kupnie mebli należy się zastanowić czy lepiej wybrać zestaw gotowych mebli czy dobierać je pojedynczo.

Stół powinien być mocny, solidny i dobrej, jakości. Krzesła również, przy czym powinny pasować do stołu, być odpowiednie ze względu na wysokość i równie mocne. Ilość krzeseł powinna być równa ilości członków rodziny lub większa. Wyposażenie meblowe kuchni to także szafki i półki, które mają służyć do przechowywania naczyń i produktów żywnościowych. Obierając meble warto popatrzeć na kuchnię, jako całość, a meble potraktować, jako części jednej układanki.