Łóżko dla dwojga

Zdecydowałaś się na zamieszkanie z partnerem i łóżko na którym dotychczas spałaś okazuje się zbyt małe. Powinniście więc pomyśleć o zakupie łóżka dla dwojga. Jak dobrać łóżko aby było ono wygodne dla dwóch osób?

Przede wszystkim najważniejszy jest jego wymiar. Nie może ono być zbyt małe, w przeciwnym razie będzie wam po prostu niewygodnie. Wybierzmy więc odpowiednia szerokość. Niezbędne minimum dla dwóch osób, aby wyspać się wygodnie to sto sześćdziesiąt centymetrów, a najlepiej byłoby gdyby było to dwieście centymetrów. Długość łóżka także nie powinna być zbyt duża, żeby twojemu mężczyźnie, który zazwyczaj jest wyższy dobrze się spało. Naprawdę nie warto w tej kwestii oszczędzać i kupować łóżka zbyt małego, ponieważ komfort dobrze przespanej nocy jest po prostu bezcenny i nie ma sensu z niego rezygnować. Zwłaszcza, że łóżko najczęściej kupujemy raz na długi czas, więc zakup dobrej jakości łóżka możemy potraktować jako swoistą inwestycję.

Jeśli mamy duże łóżko, a w domu pojawi się dziecko nie ma z tym problemu jeśli na przykład przychodzi do nas rano i chce z nami spać. W małym łóżku sprawia to już rodzicom pewien dyskomfort. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przyzwyczajać swojego dziecka do spania w naszym łóżku, każde dziecko powinno mieć swoje własne łóżeczko i w nim właśnie spać.